NEWS
05/02/2017

Ανακοινώθηκαν τα groups του Dreamhack Las Vegas

Πλησιάζει επιτέλους το επερχόμενο τουρνουά Dreamhack στο La Vegas, ενώ μόλις μας γνωστοποιήθηκαν από το Gamurs τα groups των 16 ομάδων.

Η διοργάνωση λαμβάνει χώρα στις 15 Φεβρουαρίου, ενώ την αυλαία θα ανοίξει το παιχνίδι μεταξύ της πρωταθλήτριας του ELEAGUE, Astralis και της Complexity Gaming. Πάμε όμως να δούμε αναλυτικά τα τέσσερα groups παρακάτω καθώς και το πρόγραμμα των αγώνων. Οι ώρες έχουν μετατραπεί σε χρόνο Ελλάδος και μετρώνται σε 24ωρο.

Group A

  • Astralis
  • North
  • OpTic Gaming
  • compLexity Gaming

Group B

  • Virtus.pro
  • Fnatic
  • Gambit Esports
  • Misfits

Group C

  • SK Gaming
  • Ninjas in Pyjamas
  • Cloud9
  • TyLoo

Group D

  • FaZe Clan
  • Natus Vincere
  • mousesports
  • Renegades

Πρόγραμμα

Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου

20:00 Group A –  Astralis vs. compLexity Gaming (Βo1)

21:25 Group A –  North vs. OpTic (Βo1)

22:50 Group B –  Virtus.pro vs. Misfits (Βo1)

00:15 Group B –  Fnatic vs. Gambit Esports (Βo1)

01:40 Group C –  SK Gaming vs. TyLoo (Βo1)

03:05 Group C –  Ninjas in Pyjamas vs. Cloud9 (Βo1)

04:30 Group D –  FaZe vs. Renegades (Βo1)

05:55 Group D –  Natus Vincere vs. mousesports (Βo1) 

Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου

20:00 Group A – Elimination Match (Βo1)

21:25 Group B – Elimination Match (Βo1)

10:50 Group C – Elimination Match (Βo1)

00:15 Group D – Elimination Match (Βo1)

01:40 Group A – Winners Match (Βo1)

03:05 Group B – Winners Match (Βo1)

04:30 Group C – Winners Match (Βo1)

05:55 Group D – Winners Match (Βo1)

Παρασκευή, 17 Φεβρουαρίου

20:00 Group A – Decider Match (Βο3)

23:00 Group B – Decider Match (Βο3)

02:00 Group C – Decider Match (Βο3)

05:00 Group D – Decider Match (Βο3)

Σάββατο, 18 Φεβρουαρίου

20:00 Προημιτελικά #1 (Βο3)

11:00 Προημιτελικά #2 (Βο3)

02:00 Προημιτελικά #3 (Βο3)

05:00 Προημιτελικά #4 (Βο3)

Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου

21:00 Ημιτελικά #1 (Βο3)

00:00 Ημιτελικά #2 (Βο3)

04:00 Τελικός (Βο3)

Shares
LATEST NEWS
Scroll To Top